Apr 27, 2024, 08:14 AM

News:

Bine ati venit! :)


Radare

Started by AlexAgurida, Nov 28, 2016, 06:56 PM

previous topic - next topic
Go Down

AlexAgurida

- Numele propunerii : Problema cu radarele (excludeti vdpoint,poate o sa veniti cu argumentul asta,nu toti baga bani in joc)

- Descrierea propunerii : As dori sa se schimbe ideea de radare (habar nu am cum sa ma exprim  :o  ) Faza e ca aseara am pus 4 camioane sa mearga peste limita (109),cand m-am trezit am luat la toate 4 amenda cate 3000 euro ,adica 4 din 4 masini au luat amenda in 300 de km.

As propune sa se schimbe regulile de radare ,acum nu stiu chiar in ce sens,ar fi bine sa se scoata de tot,dar atunci ar merge prea repede jocul,dar sugestiile mele ar fi(nu toate la un loc,ci sa alegeti una sau doua din ele) :

1. Sa fie o sansa de maxim 5-10% sa dai in radar.
2.Amenzile sa fie mai mici.
3.Sa primesti avertizari pe cap de tractor,iar la depasirea avertizarilor sa fi amendat (apoi o iei iar de la capat cu avertizarile)
4,Sa fie limite diferite,de ex: Daca am camion care prinde 130 sa am o limita de 110,daca am camion de 120,sa am limita de 100!
Acum astept si alte sugestii sau daca va convine mai mult una din aceste ideii! inteleg ca se vrea sa fie cat mai real ,dar nici in realitate nu dai in radar fix cum depasesti limita de viteza,si aici nu putem face accidente ,eu cred ca ar trebui sa fie regandita ideea in asa fel incat sa poti sa risti sa mergi peste limita! Pana la urma pentru asta dau 500-1 mil de coins pe el nu?

- Avantaje : Jucatorii vor incerca sa cumpere camioane mai scumpe si va fi concurenta si intre camioane! Din ce am vazut (in mare) niciunu nu are camion mai mare de 2 stele,are cate 20-30 de camioane de 1 stea (pentru ca nu are rost sa cumpere unul scump daca nu poate sa mearga mai cu viteza ,doar pentru 2-3t diferenta)


- Dezavantaje: Cine e mai dezvoltat va avea avantaje ca poate sa cumpere camion mai bun si poate te vei dezvolta mai repede si va aparea motonia (dar totusi,cand ai 40-50 de tiruri eu cred ca e mai usor sa ajunga mai repede,si sa nu se opreasca pe drum de 3-4 ori si sa dai sute de clickuri ((exclus vdpoint,si asa dai destule)) Dar asa numai cumperi 30 de camione de o stea ,si te vei chinui sa cumperi mai scumpe si mai bune,vei fi mai organizat si mai liber)

Este doar o propunere,asa ca astept pareri  :-\

goby89

1.Nu e realist , eu daca fac Timisoara - Caransebes in realitate cu masina 30% din timp prind radare .
2.Amenzile sunt mari pentru ca esti sofer de C+E si ai riscuri mari .
3.Politistul cand te prinde iti da amenda nu avertisment.
4.Mergi in realitate cu camionul cu 100-110 in curbe si o sa vezi ce se intampla , limita de 80 e pusa cu un scop.

AlexAgurida

Pentru asta sunt in joc si nu in realitate,sa pot sa fac ceva mai mult !
In joc nu te rastorni in curbe,in realitate un camion incarcat nu prinde 120(atunci in joc de ce pot sa ii dau la camion atat?) Eu am facut propunerea pentru a ne motiva sa ne cumparam camioane mai bune si sa nu jucam cu 40 de Renault`uri !

Razvan24

La radare e mult 500 de Euro un punct de amenda macar putin mai mica nu 500 +1 la tot ce ai zis

Scorpy

Ca principiu sunt pentru scaderea valorii punctului de amenda!  8)
Radarul este o regula a jocului si trebuie respectata! Acu ca esti tu smecher si ii dai pedala e problema ta! Adica noi restul suntem fraieri ca respectam limita?
Legat de camioane! Cu cat este mai performant o sa se uzeze mai putin si deci costurile scad. Plus ca daca vrei sa cari masini, agabritice, etc o sa iti trebuiasca camioane performante si deci sigur vei cumpara camioane mari. Acuma o perioada nu se vede diferenta, dar cand o sa ai de 5 stele o sa vezi diferenta intre o caruta si camion! 8)

Bogdan2044

Alex, fara suparare, dar din postul tau reiese ca ai o varsta destul de frageda, dupa gandire.
Iti dau cel mai simplu exemplu:
Daca tu ai o masina performanta (BMW M, Audi RS, MB AMG etc.) limita ta de viteza trebuie sa fie 180km/h comparativ cu o masina ce are sub 150 CP si sa zicem ca "merita" o limita de 80-100km/h ? Unde este logica din realitate ? Si asta e principiul jocului, sa se bazeze pe realitate, nu pe fictiune.
Daca vrei fictiune, iti recomand NFS,Forza motorsport etc.

AndyM

#6
Nov 29, 2016, 05:15 PM Last Edit: Nov 29, 2016, 05:17 PM by AndyM
Mie-mi vine sa rad cand va aud ca sunt mari amenzile. :)) Cine spune ca sunt mari amenzile inseamna ca nu a jucat Road Rules... acolo unde un jucator mai mare daca depasea limita cu 15-20km trebuia sa plateasca zeci/sute de mii de euro amenda si dupa asta il mai ardea si la rating... mai scadea 1-2 puncte de rating. :))

AndyRED

Eu sunt cu ideea ca este okey cum este organizat jocul in subiectul radarelor. Momentan sunt altele de facut.


woolworth

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо


woolworth

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru

woolworth


woolworth


woolworth


Go Up