Al2lea sofer pe un camion

Started by Bogdan2044, Nov 05, 2016, 01:25 AM

previous topic - next topic
Go Down

Bogdan2044

Nov 05, 2016, 01:25 AM Last Edit: Nov 05, 2016, 01:43 AM by Bogdan2044
Salut, am vrut (vechiul obicei de la versiunea trecuta) sa verific "kilometrajul" la soferi si am observat ca celui de-al doilea sofer nu ii creste numarul de kilometri condusi. Nu stiu daca este doar o eroare de update, dar mi s-a intamplat la 2 camioane, la diferenta de 30 min dupa ce am terminat cursele.

PS: Pot sa mai adaug ca in lista de contracte, ele se mai incurca intre ele. De exemplu, ultimul contract facut (sa zicem al5lea), trece al2lea sau al3lea (chiar si primul)pe lista, nu se duce la coada. Pe mine unul, ma irita :D

Rafael

Salut,

cu maimulte camioane fac aceeasi ruta (Cluj-Brasov) si viteza legala difera 85km/h...87km/h....90km/h ceea ce nu cred ca e normal sau?

Bogdan2044

Si eu am observat ca pe aceeasi ruta, dar nu in Ro, viteza legala variaza cu 2-3 km/h. Deci poate asa este jocul, adaptat " in functie de trafic"

AndyM

Este perfect normal ca limita de viteza sa varieze. Cat despre problema cu cei doi soferi, voi investiga.

alin2803

nu ma intelege gresit..
dar ai mers cu soferul numarul 2? eu sincer nu am intalnit problema asta nici acum nici in teste

alin2803

iar kilometri facuti de un sofer se updateaza la finalizarea rutei .. nu e in timp real

Bogdan2044

soferii ii schimb cand se ajunge la destinatie. in prima poza se vede ca soferul a fost folosit (din munchen pana in linz- si s-a ajuns si la destinatie). iar in a2a poza se vede ca nu ii creste kilometrii condusi. Dar, am observat ca dupa o perioada (poate mai mult de o ora) se updateaza si la el. Nu zic neaparat ca e bug, dar alta sectiune in care putem atentiona de mici sau mari nereguli ale jocului nu se gaseste

AndyM

hmmm, intr-adear, se pare ca e o omisiune aici...
Eu pun kilometrii la soferul principal cu care se termina ruta.
O sa rezolv problema asta.
Nu e bug, ci o omisiune... nu m-am gandit la posibilitatea asta.

arhimede33

Buna seara la colegi, am si eu o problema cu al doilea sofer, mie nu il adauga la camion, imi spune sa ajung in orasul unde am firma (desi eu sunt) ca sa il schimb. Are cineva vreo idee de ce se intampla asta? multumesc.

alin2803

daca ai inceput ruta nu mai poti sa pui sofer..adik daca tu ai dat pe harta si ai ales un oras in care sa pleci practic atunci nu mai esti in oras nu mai poti pune sofer

AndyM

Buna seara la colegi, am si eu o problema cu al doilea sofer, mie nu il adauga la camion, imi spune sa ajung in orasul unde am firma (desi eu sunt) ca sa il schimb. Are cineva vreo idee de ce se intampla asta? multumesc.
Din cate stiu nu este nicio problema legat de asta. Posibil sa fi plecat deja in ruta sau chiar sa nu fi fost in orasul respectiv.

Bogdan2044

Andy, am mai gasit o discrepanta in joc. Cand ma uit la sectiunea "Schimba sofer" la fiecare contract, cel de-al doilea sofer are acelasi salariu/sapt dar si /km pt fiecare contract (deocamdata 16). Daca te uiti la poze intelegi.
Nedumerirea mea este daca atunci cand platim salariile se incaseaza suma de 213e+0.112/km sau cat scrie la fiecare sofer in parte.

AndyM

Merci de report, voi fixa asta.

Salariile se iau corect, insa acolo cu afisarea intr-adevar, pare sa fie o problema.

Andu036

Buna seara la colegi, am si eu o problema cu al doilea sofer, mie nu il adauga la camion, imi spune sa ajung in orasul unde am firma (desi eu sunt) ca sa il schimb. Are cineva vreo idee de ce se intampla asta? multumesc.
Am descoperit eu problema la asta. E un bug care defapt nu e un bug, ci doar un mesaj care te informeaza gresit pentru ceva ce faci gresit. Trebuie sa selectezi soferul si pe urma sa apesi pe "Adauga". Eu (probabil si voi) apasati inainte doar "Adauga" fara sa selectati soferul si ne inducea in eroare mesajul care ne spunea ca nu suntem in orasul care trebuie, nu ca nu am selectat soferul pe care vrem sa-l adaugam in contract. :)

AndyM

#14
Nov 26, 2016, 02:12 AM Last Edit: Nov 26, 2016, 05:18 AM by AndyM
Bravo Andu.
Ai dreptate, corectez asta.

Apare in versiunea de maine.

Go Up