Optiunea de vanzare a camionului doar in parteneriat!

Started by Scorpy, Feb 26, 2017, 11:33 PM

previous topic - next topic
Go Down

Scorpy

Numele propunerii: Optiunea de vanzare a camionului doar in parteneriat!

Descrierea propunerii: La optiunile de vanzare sa fie si una doar pentru membrii parteneriatului din care face parte vanzatorul.

Avantaje: Optiuni mai multe pentru jucatorul care vinde un camion. 

Dezavantaje: Reducerea numarului de camioane furate si implicit a samsarilor!

florin93g4

#1
Feb 27, 2017, 06:39 PM Last Edit: Feb 28, 2017, 08:26 PM by florin93g4
Contra!
Dupa parerea mea s-ar incuraja si mai mult multi-conturile.
 Marea majoritate a camioanelor inafara de magnum standard se dau pe sub mana sau pe preferinte. Ghinionul celui ce primeste daca nu este activ la momentul oportun.

AndyM

Trebuie sa recunosc, ca e o idee interesanta.

Oliver

Nu vrei cumva sa poti scrie si numele la ce user vrei sa il vinzi ?
Ce vrei sa zici prin furt de camioane ? Atata timp cat e pus in market il ia cine are banii si face ce vrea cu el odata luat.

CONTRA

Pretecst

Buna ziua . Ideea este foarte buna , sper ca se poate implementa. Daca vinzi un camion sa ajuti un coleg din parteneriat sunt destui care "vegheaza" market-ul si nu poti face nimic. Am patit-o si eu si nu cred ca sunt singurul.
Un market al firmei ar insemna sa ajuti colegii , sa vinzi camioanele la un pret rezonabil pentru cumparator si sa ai siguranta ca il cumpara el.

PRO
Două lucruri sunt infinite: universul şi prostia omenească, şi încă nu sunt sigur de primul.
                                                Albert Einstein

Scorpy

#5
Feb 28, 2017, 12:26 AM Last Edit: Mar 01, 2017, 08:01 PM by Scorpy
Normal ca samsarii sunt contra!  8)
Intrebare: de ce cumparatorul poate cumpara tot ce vrea, iar vanzatorul nu poate vinde cui vrea el si la ce pret vrea el?

Florin, nu inteleg de ce spui ca ar incuraja multicontul aceasta optiune.Adica? Da un exemplu!
Oliver, furt de camioane este ce faci tu si altii care stati la panda pe market. Adica sunt unii prosti care pun pe market un camion la minim si sunt unii destepti care il cumpara de acolo nu?
Nu este corect ca eu sa ma inteleg cu un coleg sa ii vand un camion si sa il cumpere un geniu de pe market ca a fost el pe faza si mai rapid la dat click. 
Eu daca vreau sa vand un camion unui coleg de parteneriat e normal ca il pun la market ca n-am alta varianta. Si atunci e o loterie de acolo. Ca sa fiu sigur ca ajunge la el,
trebuie sa fiu atent sa fie online, sa vad ce samsari(daca ii stiu) sunt online, etc. Si apoi tot loterie este. Din acest motiv am venit cu aceasta propunere si doar intre membrii unui parteneriat si nu cu sugestia sa se scrie numele cumparatorului la camion.
Ca asa eu n-am nici un interes sa pun la market un camion la minim. Il pun la maxim si chiar nu ma intereseaza cine il cumpara. Recent am avut un coleg care a vandut 6 camioane DAF cumparate cu VDP.
Din 6 doar 2 au ajuns la colegii mei. Eu consider ca asa ceva nu este corect. 

Ioniche35

PRO
M-am saturat sa vad ca cineva vrea sa faca un bine altui coleg si sa se gaseasca samsarii sa fure camioane ca na, sunt la minim.

TheColector

Un mare PRO si eu am patit sa "pierd" 2 camioane incercand sa ajut pe cineva din parteneriat sa creasca.
Sper sa se poata realiza sugestia asta.

Oliver

am prins si eu 2 camioane ieftine si bune la market si gata sunt catalogat samsar
oare trebuia sa stau sa astept sa le ia altii ?

Raducuu

PRO!!  O idee geniala! Sau cum a fost pe fostul joc.. sa poti sa il vinzi persoanei dorite, doar scriandu i numele acolo. Era normal ca, samsarii sa nu fie deacord:)) este logic:))

FrankJScott

In response to the guy talking about d&g boiler care, valley comfort heating and air, local hvac repair, bell heating and air, best boilers for home heating, hvac repair,  I highly recommend this awesome ac repair & maintenance forum or emergency air conditioner repair, turner heating, heating and cooling companies, ac heating and cooling, heating and ac service near me, boiler installation near me, not to mention this great cooling site as well as furnace tune up, k and k heating and cooling, geothermal heating and cooling system, goodman heating and cooling, mobile home furnace repair near me, heating air conditioning unit, and don't forget this recommended hvac services site which is also great. Also have a look at this best furnace installation & replacement site and don't forget residential heating and air, heat and air, sears heating and air conditioning, new heating system, on heating air, heater repair, as well as this great furnace installation & replacement details and don't forget heating and air near me, heat exchanger repair, mini split ac installation, furnace maintenance near me, a and a heating and cooling, geothermal heating system, on top of great heat pump repair & maintenance info which is also worth a look. I also recommend this great furnace installation & replacement url not to mention furnace cleaning, bardi heating and air, hydronic radiant floor heating installation, residential hvac contractors near me, bel red heating, gleason plumbing and heating, on top of this excellent heat pump installation & replacement url on top of family hvac, oil boilers for home heating, same day ac repair, complete heating and air, air handlers heating and cooling, furnace installation near me, alongside all recommended ac installation & replacement site alongside all air master heating and cooling, boiler replacement, boiler emergency, wilsons home heating, 24 hour heating repair near me, 24 hour hvac, which is also great. Finally, have a look at this recommended cooling link for good measure. Check more High Rated SEO Service Details 2456db6

FrankJScott

In reply to the lady asking about ac cleaning service, sears dryer vent cleaning cost, hitech duct cleaning, dusty ducts hvac services inc,  I highly suggest this recommended air duct cleaning tips and don't forget hvac duct cleaning services near me, duck duct cleaning, residential air duct cleaning, dalworth air duct cleaning, dryer vent cleaning companies near me, top hatter duct cleaning, bathroom vent cleaning services, dust coming from vents,  look at this top rated air duct cleaning blog alongside all amazon air duct cleaning, air duct and dryer vent cleaning near me, average price for dryer vent cleaning, bathroom exhaust duct cleaning, sai air duct, sears ac duct cleaning, dirty duct, duct cleaning solutions,  try this cool air duct cleaning forum for dust in air ducts, hvac cleaning cost, home vent cleaning, hvac cleaning near me, stanley steemer duct cleaning prices, air duct cleaning cost per vent, zerorez air duct cleaning, dust busters vent cleaning,  not forgeting this cool air duct cleaning tips and don't forget sears carpet cleaning service, hvac air ducts, bathroom vent cleaning, dust busters vent cleaning, vent cleaning, affordable dryer vent cleaning, modernistic duct cleaning cost, rva duct cleaning,  as well this high rated air duct cleaning link for hvac and air duct cleaning, ac air ducts, groupon furnace cleaning, reddit air duct cleaning, industrial air duct cleaning, armstrong duct cleaning, duct services, dryer vent and duct cleaning, See More @ Updated Air Duct Cleaning Info efe8b24


woolworth

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru


Go Up