Socializare si atmosfera placuta

Started by Andu036, Apr 22, 2017, 08:06 AM

previous topic - next topic
Go Down

Oxyd31

Unde e provocarea mea in acele poze? Ameninti ca unii nu vor mai dona dar toate sunt din vina mea?
Tu acum urmaresti sa iti scoti colegii si sa fiu eu tap ispasitor pentru tot raul din joc.....si repet aia nu e toata discutia de aseara. Real a mai avut cateva postari in care intreaba de ce nu il salut ca de ce ma infoi la el sau ceva de genul si eu nu am spus nimic.....pozele alea unde sunt?

Oxyd31

Multumesc pentru poze, Oxyd. Se vede clar cine provoaca scandal si care sunt obiectivele tale. Totusi, astept si partea constructiva din partea ta pentru acest topic. Momentan doar faci acuzatii a unor replici provocate de tine si nu aduci nici o solutie.

Nebunule, nu este nici o campanie impotriva ta! Chiar ma faci sa te ignor si ajung la concluzia ca nu am ce discuta cu tine. Te rog sa te linistesti si sa vezi lucrurile asa cum sunt, nu cum vrei tu sa fie inventand iara alte lucruri.
Nebunule? Se vede clar ca nu ma poti ignora.....ce poti spune de poza in care YOCHA ameninta si ca am fitilul mic?  Nu cumva tu esti chibritul pentru acel fitil? Aseara a fost Real chibritul

Andu036

Cati ani ai? Sa stiu daca are rost sa continui conversatia cu tine. Continuam pe privat daca vrei, pentru ca aici discutia ta nu isi are locul. O sa rog pe cineva sa faca curat pentru ca faci off topic si nu mai accept rufe spalate pe topicul meu. Faptul ca te abati de la subiectul meu, eu o interpretez ca si o forma de scandal.

Astept si accept orice parere pro sau contra, bazata pe argumente si sa fie constructiva in gasirea unei solutii. Nu am nimic cu nimeni, caut doar sa ma bucur de acest joc, nu doar sa incarc camioane si sa vad gradinita pe chat.

Oxyd31

Asta nu e cumva instigare?

Oxyd31

Asta nu e cumva instigare?
De la o parere sa ajuns la instigare ca am deranjat colegii tai din parteneriat

Drakov

Pro ptr sugestie sau orice altceva care poate ajuta comunitatea acestui joc(care din ce vad este in scadere).
Am ceva timp de cand joc vd,dar chat mai toxic nu am vazut,ca marea majoritate am tinut chatul dezactivat sau am vorbit doar cand am avut ceva de spus.Daca incercam toti sa uitam toate discutiile si sa o luam de la 0...cu putina maturitate,sa nu jucam DOAR pe chat,si cu o echipa mai numeroasa de moderatori sunt sigur ca se va trece peste orice problema actuala.
Eu cam atat am avut de spus...atmosfera de pe chat este singurul aspect care nu imi place la jocul acesta;)...si sper ca se va rezolva in viitor.
              Un sfat ptr toti care facem parte din aceasta Comunitate... Jucati VdTruck..nu doar pe chat!!!

Sxbxlvnu

Fac un scurt rezumat, din ce vad eu:

Avem nevoie de:

1. Un regulament concret pe chat, usor accesibil pentru toti.

2. Moderatori mai multi, mai activi, mai impartiali.

3. Avertizari inainte de ban, 1, 2, si la 3 ban (exemplu)

4. Maturitate

5. Pedepse mai aspre ( injur si in cateva zile scap, nu e ok )

Cam asta vad eu, vreau sa vad si parerea altora :)

Scorpy

In concluzie s-a mutat chat-ul pe forum!  :)


Sxbxlvnu

Corect, nu are rost sa facem chat aici, sa venim cu propuneri :)

Pana atunci, eu dezactivez chatu, m-am saturat de atatea discutii inutile :)

Andu036

Intra Andy mai tarziu si face curat. Vom pastra pe topic doar propunerile si discutiile constructive.

AndyM

Ce spuneti de-un filtru? In care fiecare sa poata da ignore unui jucator pe chat, iar acesta sa nu mai vada niciun mesaj de-al lui si nici invers.

Scorpy

Andy doar avem buton de inchidere chat, asa ca un filtru va face exact acelasi lucru. Eu cred ca toata lumea are dreptul la opinie. Problema pe chat se  rezolva foarte usor printr-un regulament clar si 2-3 moderatori buni. Regulamentul sa fie pe forum, banarea sa fie facuta transparent si ce cred eu ca este cel mai important sa existe o cale clara de atac asupra deciziei moderatorului si sa nu se mai prolifereze atacuri la persoana moderatorului.

Mai exact ca sa inteleaga toata lumea: x incalca regulamentul. Moderatorul aplica banarea si sa scrie pe chat ca jucatorul x a incalcat regulamentul si i s-a aplicat sanctiunea y. Acuma jucatorul x daca nu este de acord cu sanctiunea sa discute prin mesaje private cu moderatorul sau cu Andy si nu sa atace moderatorul pe chat pe tema sanctiunii.

Regulamentul ar trebuii sa fie cat mai clar posibil. Moderatorii cat mai impartiali posibil. Oricum vor fii discutii, indiferent cum ar fii. Acuma si tu ar trebuii sa te ocupi de dezvoltarea jocului si nu de chat, de market, etc. 

AndyM

Moderatorii nu sunt roboti si nu pot sa citeasca fiecare mesaj in parte si sa analizeze la sange tot...
Fara suparare, insa cel mai impartial si cel mai corect moderator de pana acum a fost Ioans... (Problema lui era ca era prea exigent de multe ori). Insa cand a fost moderator l-ati dat la o parte, insa acum cereti impartialitate.

Scorpy

Andy unii l-au vrut dat deoparte! Si eu zic ca el a fost cel mai impartial, dar trebuia sustinut de un regulament clar, mai ales dupa noua lansare!

Oricum decat moderatori partinitori, laudarosi, secreti,etc mai bine unul mai exigent uneori.

Sincer trebuie facut ceva ca asa nu merge! 

Sxbxlvnu

Cel mai bine e daca ai luat ban, nu ai ce comenta.
Ti-ai luat ban dupa un regulament bine definit (speram ca va fi unul), nu mai ai ce negocia cu cel ce ti-a dat ban. Nu iti convine nu mai scrie prostii pe chat ;)
Si cu moderatoriii: oricum o dai, tot trebuie mai multi ( in momentul asta nici nu stiu cati avem dar se vede ca sunt putini )

Go Up