Propuneri pentru parteneriate

Started by AndyM, Nov 14, 2016, 02:53 PM

previous topic - next topic
Go Down

AndyM

Nov 14, 2016, 02:53 PM Last Edit: Nov 14, 2016, 02:55 PM by AndyM
Parteneriatele castiga bani si ofera jucatorilor reduceri... cam asta este cursul banilor din parteneriate.
Astept in acest topic propunerile voastre pentru a implementa mai multe modalitati de a cheltui acesti bani.
Dar am rugamintea de a fi propuneri valide si interesante.

O propunere de genul: Parteneriatele sa infiinteze spalatorii si sa spele camioanele nu e o propunere valida. :D

Paqiuman

Oare cum ar fii daca ai implementa un impozit saptamanal la parteneriate in functie de numarul membrilor, cu cat sunt mai multi cu atat taxa sa fie mai mare. In felul asta se elimina si jucatorii inactivi pentru ca nimeni nu doreste sa plateasca un impozit mai mare din cauza unor playeri inactivi.

AndyM

Nu-i o idee rea. Si in acest fel, parteneriatele ar trebui sa aibe contracte in continuu pentru a nu sta degeaba si cu reducerile pe 0. :D

k3nz0n

Ai putea sa faci pachete de 10 tiruri care sa coste zic eu 250K (Magnumuri toate , sau camioane mai scumpe dar sa coste mai mult pack ul) Si acelea sa fie cumparate cu bani din contracte castigate la licitatie si sa fie impartite intre cei care au participat activ la contracte. Asa o sa fie si motivatie pentru parteneri daca sunt mai multi de 10 :)  Sau sa fie mai multe pack 3-5-10 si asa se va egaliza :)
Nu ma enerva ca te bat la dota si te bat si cu bota!

DST10

Ar merge implementat un sistem de monitorizare pe harta al camioanelor,parteneriatele sa plateasca la achizitionare cum este la o flota de camioane in real life. Ar ajuta mult la distribuirea camioanelor la contracte in functie de pozitia lor,afli cine a incarcat si "doarme pe drum",si alte chestii.

Shoby

Sa se poata cumpara sedii si in alte orase din banii parteneriatului. Acolo sa putem schimba trailere/soferi/etc

Tiristul

Sa se poata cumpara sedii si in alte orase din banii parteneriatului. Acolo sa putem schimba trailere/soferi/etc
Se numesc terminale, si am o vaga idee ca sunt incluse deja :)

Scorpy

Tiristule fara poza nu te cred!  8)

Scorpy

Ar fii bine daca seful de parteneriat ar putea impartii oamenii pe grupe si distribuirea reducerilor sa se faca pe grupe!
O idee este si cea cu pachete de camioane la pret mai redus! Sa poti cumpara un anumit numar de camioane care sa se imparta la mebrii parteneriatului!

Aia cu impozitul e de stanga rau! Pai e vorba de beneficii sau de taxe? Doar fiecare plateste un impozit pe firma! Sa mai platim unul? Pai asa pune si RCA, impozit pe gazele emanate, pe oxigenul consumat, pe berea bauta, etc!  :) 

Legat de licitatii! Eu cred ca ar trebuii cateva reguli si acolo. Mai exact. Sa nu poti licita daca ai de exemplu doua contracte in derulare! Sa nu poti licita o perioada daca ai pierdut un contract!

hakunajke

s-ar putea face orase terminal (cum era pe RoadRules) unde sa poti schimba trailerul fara sa fi in orasul firmei :D

k3nz0n

Cand un parteneriat câștiga un contract , la final sa fie un buton cu info, in acel info sa scrie perioada decurgerii contractului, cine a participat si ce tonaj a carat . Ne ajuta sa administram mult mai usor parteneriatul !
Nu ma enerva ca te bat la dota si te bat si cu bota!

buldog16

Eu as propune ca membrii care fac parte dintr-un parteneriat si au reduceri la diferite servicii sa fie introdus si serviciul de reducere al pretului de cumparare al unui camion nou.:)

alexs93

Propun

Un parteneriat sa poata sa construiasca depozite in diferite orase astfel:
*depozit mic / ub singur tip de marfa / capacitate 8.000 tone = pret 250.000€
*depozit mediu / 2 tipuri de marfuri / capacitate 10.000 tonee fiecare = pret 500.000 !
*depozit mare / 3 tipuri de marfuri / capacitate 13.000 tone fiecare = 1.000.000€

Desfasurare :
Membrii parteneriatului sa incarce marfuri din diferite orase cu pretul oferit de joc si sa descarce marfa in depozitul parteneriatului. Dupa un timp , liderul parteneriatului sa poata deschide depozitul si sa fixeze un pret pe tona i.carcata in asa fel incat oricine sa poata incarc    din depozit  si sa. Livreze la cel mai apropiat oras.

In momentul cand se construieste depozitul , din suma de 250.000€ , o parte sa mearga pt cinstructie iar o parte sa ramana in seiful depozitului pt ca in momentul cand cineva vine cu mrfa la depozit acesta sa isi primeasca banii pe marfa .

AndyM

Hmmm,este o idee destul de interesanta.
Insa trebuie gandita putin mai mult. :D

Pretecst

Oare cum ar fii daca ai implementa un impozit saptamanal la parteneriate in functie de numarul membrilor, cu cat sunt mai multi cu atat taxa sa fie mai mare. In felul asta se elimina si jucatorii inactivi pentru ca nimeni nu doreste sa plateasca un impozit mai mare din cauza unor playeri inactivi.
Banii ce se produc in parteneriat de ce sa fie impozitati? Fiecare produce dupa cat munceste, va rog nu ne acoperiti cu taxe , fiecare vrea s faca un ban sa creasca nu ne taxati si pentru banii din contractele castigate. La modul general pe acest joc faci bani in functie cat esti de activ, nu esti activ te falimenteaza taxele , fara suparare nu mai inventati taxe!

CONTRA la aceasta idee.
Două lucruri sunt infinite: universul şi prostia omenească, şi încă nu sunt sigur de primul.
                                                Albert Einstein

Go Up