Socializare si atmosfera placuta

Started by Andu036, Apr 22, 2017, 08:06 AM

previous topic - next topic
Go Down

Andu036

Apr 22, 2017, 08:06 AM Last Edit: Apr 22, 2017, 08:14 AM by Andu036
Las si eu o parte din discutia asta aici...

Propunerea mea  este de a pune un pic accent pe partea de socializare a jocului. Chat-ul asta mi s-a parut un balci de cand am intrat pe joc. O vreme l-am avut dezactivat, iar acum cand l-am reactivat observ multa lume noua si balciul dezvoltat si mai mult.

O solutie de rezolvare nu am inca, dar jocul are o echipa de moderatori care ar trebui sa se gandeasca la una.
In primul rand nu mi se pare normal ca banarile sa fie in mod direct si fara avertisment.
In al doilea rand, nu mi se pare normal ca unul sa provoace si sa astepte greseala, iar moderatorul sa pedepseasca doar pe cel care a gresit.

Parca suntem la gradinita, eu asa vad discutiile de pe chat. Cam care e media de varsta pe joc? Sa stim si noi daca avem cu cine ne pune mintea sau nu.

Pentru nimicuri din astea de discutii, moderatorii nici nu ar trebui sa intervina. Problema e ca unii au descoperit cum se actioneaza si acum stau sa provoace toata ziua pe unul si pe altul, iar apoi rade de ei pe ascuns. Asa ca mai bine lasa omul sa se descurce singur daca are gura mare, pentru ca daca isi ia misto, a 2-a oara nu o sa mai provoace pe nimeni. In schimb daca provoaca si moderatorul ii ia apararea, omul se crede superman si va face asta tot timpul, stiind ca are "spate".

Deci, pentru ca nu am o solutie, pentru ca echipa de moderatori nu are o solutie si pentru ca jocul asta ne afecteaza pe toti. Deschid o propunere de a veni fiecare cu cate o problema, o solutie sau orice altceva care ar putea ajuta echipa VDTruck sa aduca liniste pe chat si sa ne putem bucura in permanenta de discutii bune si care sa-ti faca placere de a sta pe joc, nu doar sa incarci si sa iesi (eu asta am facut pana acum ignorand acel chat, ca nu am nimic bun de invatat din acele discutii).

Avantajele in implicarea acestei propuneri:
-Mentinerea jucatorilor online mai mult timp
-Eliminarea certurilor si atmosferei de gradinita din joc (ca sa nu spun altceva)
-Crearea unei adevarate unitati. Suntem membrii putini, am putea forma o comunitate si o unitate foarte faina daca am lasa un pic orgoliile, rautatile si gradinita deoparte.
-Motivarea de a intra cu placere pe joc, alaturi de o lume mai buna.

Dezavantajele in neimplicarea acestei propuneri:
-Ura si certuri dese fata de restul jucatorilor.
-Dezinteres mare de a sta mai mult online pe joc decat ai tu nevoie.
-Atmosfera care iti provoaca nepasare, plictiseala si mai apoi renuntarea la joc.
-Pierderea eventualilor donatori si un procentaj foarte mic de a pastra jucatorii noi.

Daca cele spuse de mine mai sus nu sunt adevarate, rog a mi se atrage atentia ca sunt nebun si acest topic sa fie sters.

Apropo, dupa mica discutie din acel moment, eu am primit ban pe chat. :) Am si restul de poze cu discutia daca intereseaza pe cineva.

Andu036

Ah... si pentru a evita orice alta polemica sau acuzatie. Da, fac asta in aparea unor colegi de parteneriat. De asta suntem colegi, nu? Sa fim alaturi la bine si la greu, uniti, prieteni si asa mai departe.

florin93g4

#2
Apr 22, 2017, 09:40 AM Last Edit: Apr 22, 2017, 09:56 AM by florin93g4
PRO, ar trebui mărită echipa de moderatori si reguli putin mai aspre pt instigatori si cei ce adreseaza jigniri.
Scopul acestui chat a fost denaturat total.

Principe

PRO PRO PRO cam in aceeasi situatie ma gasesc și eu( mai mult sau mai putin )

Pretecst

Pro pentru o discutie decenta si moderatori corecti si impartiali. Adevarul ca si eu ma enervez , mai spun la nervi destule, in fine, din punctul meu de vedere nu ban-ul este solutia, sa se dea mute, cu timpul oamenii pot fi adusi pe linia de plutire. Ban sa fie pentru jigniri la adresa staff-ului, jocului, si chiar a unui player, pentru limbaj mai colorat se poate pedepsi cu mute anumite minute/ore in functie de gravitate, facut un regulament al moderatorului. Si inca ceva , moderatorul sa fie model pentru ceilalti, sa se poarte decent , sa nu se creada buricul pamantului, sa fie constient ca este un simplu player.

PRO
Două lucruri sunt infinite: universul şi prostia omenească, şi încă nu sunt sigur de primul.
                                                Albert Einstein

Principe

Ideea este sa primesri si un avertisment ca in ultima vreme se sta la panda si se astepta greseala. La oricare i vin nervi cand te vezi luat la misto. Un avertisment inainte ar fi cat de cat mai corect . Apoi daca nu se potoleste sa se dea mute si toate cele.

ioanS

Pro si de la mine dar si uni playeri ar trebui sa isi vada de joc nu sa faca bascali pe chat si pe urma sa sara in sus cind sunt banati ,moderatori (PAREREA MEA ) ar trebui sa avertizeze de 1,2 ori si daca nu se inceteaza sa aplice sanctiuni asupra tuturor implicati nu sa fie partas cu anumite persoane .Eu mi-am spus parerea daca a deranjat pe cineva imi cer scuze

Oxyd31

Sari in apararea colegilor dar de ce nu pui toata discutia cand Real incepe si tu il scuzi ca e baut......de cand bautura este o scuza?

Andu036

Atat? Asta e tot? Te invit sa urmaresti mai bine pozele si sa vezi ca acea discutie exista. Nu ascund nimic si te astept cu discutii mai constructive, nu doar acuzatii. Multumesc!

Oxyd31

Asta nu e amenintare?

Oxyd31

Uite cum colegul tau ameninta daca ii fac raport

Oxyd31

Aici nu eram pe chat cand cauta scandal, bineinteles era cu colegul YOCHA

Oxyd31

Si aici esti chiar tu Andu cand vorbesti fara sa fiu pe chat......dar asta normal ca nu o ai ca e mai frumos sa acuzi si sa uiti tocmai faptele tale

Oxyd31

Campania asta impotriva mea si provocarile au inceput de la un camion cumparat si de la  raportul facut pentru YOCHA cu acea amenintare.
Imi pare rau ca nu am pastrat toate pozele sa se vada si alti vinovati nu doar eu

Andu036

#14
Apr 22, 2017, 01:50 PM Last Edit: Apr 22, 2017, 01:53 PM by Andu036
Multumesc pentru poze, Oxyd. Se vede clar cine provoaca scandal si care sunt obiectivele tale. Totusi, astept si partea constructiva din partea ta pentru acest topic. Momentan doar faci acuzatii a unor replici provocate de tine si nu aduci nici o solutie.

Nebunule, nu este nici o campanie impotriva ta! Chiar ma faci sa te ignor si ajung la concluzia ca nu am ce discuta cu tine. Te rog sa te linistesti si sa vezi lucrurile asa cum sunt, nu cum vrei tu sa fie inventand iara alte lucruri.

Go Up